top of page

Makaroniki z kremem dyniowym

Dynia jest na szczycie mojej listy jesiennych smaków, więc jeśli zaczynam jej używać, to oznacza, że jesień zagościła na dobre. Dzisiaj zapraszam Cię na makaroniki z dyniowy krem na czekoladzie z dodatkiem cynamonu. Do dekoracji makaroników użyłam specjalnej foli z nadrukiem do czekolady. Ozdoby są łatwe do wykonania, a jednocześnie zapewniają piękny efekt końcowy.


Jeśli chcesz upiec makaroniki, zapraszam Cię do moich dwóch bardzo szczegółowych artykułów na ich temat.Makaroniki na bezie francuskiej imakaroniki na bezie włoskiej.


Składniki:

38 ml kawy (użyłam espresso)

38 g śmietanki 36%

19 g syropu glukozowego

75 g purée z dyni hokkaido

190 g białej czekolady

19 g masła kakaowego

50 g masła

5 g cynamonuSposób przygotowania:


W rondelku podgrzej: kawę, śmietankę, glukozę i cynamon.


Ciepłą miksturę wylej na posiekaną czekoladę i masło kakaowe. Odczekaj minutę. Następnie zblenduj, do uzyskania gładkiej konsystencji.


Dodaj purée z dyni i masło. Zblenduj.


Zabezpiecz folią w kontakcie i odstaw do lodówki na 12 godzin. Dokładnie wymieszaj przed użyciem.


Ozdoby z czekolady


Zatemperuj 100 g czekolady. Nie wiesz, jak to zrobić? Koniecznie zajrzyj do mojego artykułu na ten temat. Użyłam czekolady o smaku pomarańczowym.


Folię transferową ze wzorem połóż na kamiennej płycie. Użyłam foli marki Mona Lisa.


Zatemperowaną czekoladę przelej do rękawa cukierniczego. Zrób niewielki otwór i wyszprycuj 8 czekoladowych okręgów, oddalonych od siebie o 3 cm. Następnie przykryj je drugim arkuszem bezbarwnej folii. Przyciskaj go w ten sposób, aby uzyskać okrągły kształt dysków. Im bardziej przyciskasz, tym cieńsze będą czekoladowe dyski. Zostaw do stężenia.


Oddziel dyski od obu arkuszy.


Składanie makaroników


Makaroniki dobierz w pary. Połóż na macie silikonowej. Na jedną połówkę z każdej pary przyklej czekoladowy dysk na odrobinę roztopionej czekolady.


Wyszprycuj krem na jedną połówkę makaronika. Drugą połówkę połóż na kremie. Przyciśnij w taki sposób, aby krem równomiernie rozszedł się po bokach. Wskazówka Ady: wyszprycuj taką ilość kremu, aby nie wychodził poza makaronik.


Odstaw zabezpieczone makaroniki (ja chowam je do pojemnika plastikowego) do lodówki na co najmniej 12 godzin. W tym czasie makaroniki "dojrzewają", co oznacza, że krem nawilża ciasteczka. Dzięki temu są miękkie i delikatne.


Makaroniki możesz zamrozić, do miesiąca.


smacznego!


Polub mnie na Instagramie. Filmiki instruktażowe znajdziesz właśnie tam.

  • Instagram
bottom of page