Makaroniki „Prezenty” z kremem miodowym na gorzkiej czekoladzie

Święta tuż, tuż. W związku z tym przygotowałam dla Was makaroniki w specjalnym, świątecznym wydaniu. Mogę śmiało napisać, że nie widziałam jeszcze kwadratowych makaroników, stylizowanych na pudełko z prezentem. Mam nadzieję, że Was urzekną i zechcecie wykonać je w domu.

Makaroniki prezenty wyglądają zjawiskowo. Będą idealnym słodkim podarunkiem pod choinkę. Fani miodu i czekolady deserowej będą wniebowzięci.

Jeśli chcesz upiec makaroniki, zapraszam Cię do moich dwóch bardzo szczegółowych artykułów na ich temat. Makaroniki na bezie francuskiej i makaroniki na bezie włoskiej. Poniżej pokażę, Ci jak szprycować makaroniki, żeby uzyskać kształt kwadratowy.

Przygotuj blaszkę, na niej połóż papier z narysowanymi kwadratami (4 cm x 4 cm), a na papierze matę silikonową. Wskazówka Ady: Jeśli pieczesz na papierze, na którym są narysowane kwadraty, pamiętaj żeby odwrócić papier na drugą stronę. Inaczej ślad po długopisie zostanie na makaronikach.

Makaroniki kwadratowe szprycujesz dokładnie tam samo jak makaroniki okrągłe. Szprycuj makaroniki ręką ustawioną prostopadle do blaszki. Równomiernie naciskaj na worek, kiedy kończysz wykonaj półobrót ręką, tak aby końcówka makaronika zakręciła się lekko. Następnie wykałaczką zbierz część ciasta ze środka i przesuń je w rogi kwadratu. Wykałaczkę trzymaj blisko maty, rozprowadzaj ciasto tak, aby uformować kwadrat. W ten sposób nie tylko robisz kwadratowy kształt, ale także odpowietrzasz ciasto. Dodatkowo ciasto musi dobrze przylegać do maty, w każdym miejscu makaronika. Wskazówka Ady: Ciasto na makaroniki musi być przygotowane poprawnie. Jeśli jest za gęste bądź za rzadkie, ciężko będzie uformować z niego kształt. Dlatego najpierw opanuj robienie okrągłych makaroników. Wtedy wykonanie kwadratowych będzie o wiele łatwiejsze.

Krem miodowy na gorzkiej czekoladzie

Przepis na przełożenie 25 makaroników (50 połówek)

Składniki:

90 g gorzkiej czekolady 65%

45 g miodu

90 g śmietanki 35%

Sposób wykonania:

Miód i śmietankę podgrzej.

Czekoladę posiekaj i umieść w miseczce.

Wylej gorącą śmietankę z miodem na czekoladę. Odczekaj 3 minuty. Zblenduj.

Zabezpiecz folią i odstaw do lodówki na co najmniej 6 godzin.

Przygotuj makaroniki do lukrowania. Dobierz je w pary, połóż obok siebie.

Przygotuj lukier. Ja robię lukier z gotowej mieszanki firmy l’epicerie du chef. Lukier musi być gęsty, na tyle aby po wyszprycowniu trzymał kształt.

Lukier zabarw na tyle kolorów ile potrzebujesz. Ja używałam dwóch kolorów: różowego i białego.

Na jednej połówce z każdej pary narysuj dwie linie, prostopadłe do siebie. Odczekaj pół godziny. Lukier w tym czasie przyschnie.

Następnie lukrem narysuj kokardę. Na środku kokardy zrób większą lukrową kropkę. W ten sposób ładnie zamaskujesz wszystkie łączenia. Powtórz czynność na pozostałych połówkach.

Makaroniki odłóż do wysuszenia na kilka godzin. Następnie wyjmij krem z lodówki.

Przed użycie przemieszaj lub zblenduj krem. Umieść w rękawie cukierniczym z okrągłą końcówką o średnicy 8 mm.

Wyszprycuj krem na jednej połówce z pary. Zostaw 3 mm odstęp pomiędzy kremem a brzegiem makaronika. Weź drugą połówkę makaronika i połóż ją na połówce z kremem. Przyciśnij lekko i wyrównaj krem po bokach.

Odstaw zabezpieczone makaroniki (ja chowam je do pojemnika plastikowego) do lodówki na co najmniej 12 godzin. W tym czasie makaroniki „dojrzewają”. Co oznacza, że krem nawilża ciasteczka. Dzięki temu są miękkie i delikatne.

Makaroniki możesz zamrozić, do miesiąca.

smacznego!

Polub mnie na Instagramie. Filmiki instruktażowe znajdziesz właśnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *