Makaroniki ze śliwkowym kremem czekoladowym

Makaroniki to kapryśne, ale bardzo popularne ciasteczka. Sama bardzo się natrudziłam, zanim je zrozumiałam. Zapraszam Cię do zapoznania się z artykułem na temat Makaroników na bezie włoskiej. Znajdziesz w nim przepis podstawowy na makaroniki oraz szczegółowy opis wykonania.

Makaroniki z kremem na mlecznej czekoladzie i puree śliwkowym. Pamiętaj, że zamiast puree możesz użyć konfitury śliwkowej. Krem będzie tak samo pyszny!

Kremu wystarczy do przełożenie 25 makaroników (z 50 połówek). Przepis na makaroniki znajdziesz tutaj.

Sposób przygotowania

Przygotuj puree ze śliwek suszonych. Zmiel śliwki w blenderze. Umieść w rondelku razem z wodą. Zagotuj, poczekaj aż puree zgęstnieje. Zmiel zagotowane puree jeszcze raz. Przetrzyj przez sitko. Wskazówka Ady: zamiast puree możesz użyć konfitury śliwkowej. Zmiel ją i przetrzyj przez sitko.

Zagotowane puree wylej na posiekane czekolady. Zblednuj do uzyskania jednolitej masy. Dodaj masło i zblenduj ponownie.

Umieść w pojemniku. Zabezpiecz folią spożywczą. Odstaw do lodówki na 12 godzin.

Umieść krem w worku cukierniczym, z okrągłą końcówką o średnicy 8 mm.

Dopasuj makaroniki wielkością. Ułóż na desce obok siebie.

Wyszprycuj krem na połówkę makaronika. Przykryj drugą połówką. Lekko dociśnij. Wskazówka Ady: Wyszprycuj taką ilość kremu aby nie wychodził poza makaronik.

Odstaw zabezpieczone makaroniki (ja chowam je do pojemnika plastikowego) do lodówki na co najmniej 12 godzin. W tym czasie makaroniki „dojrzewają”. Co oznacza, że krem nawilża ciasteczka. Dzięki temu są miękkie i delikatne.

smacznego!

Polub mnie na Instagramie. Filmiki instruktażowe znajdziesz właśnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *