Lody snickers

Lato dobiega końca, a na blogu nie pojawił się żaden przepis na lody. Czas to zmienić. Pomimo iż sama tego nie planowałam, a zmusiły mnie do tego okoliczności, to lody są naprawdę pyszne. W planie miałam zrobienie zwykłych batoników snickers. W międzyczasie okazało się, że fluff w temperaturze pokojowej jest niestabilny i nie trzyma formy. Stąd pomysł na lody. Super proste w przygotowaniu, idealnie pasują do kawy.

Przepis na blaszkę 15 cm x 25 cm

Polewa

Składniki:

400 g mlecznej czekolady

100 g masła orzechowego

Warstwa marshmallow

Składniki:

2 słoiki gotowego fluff marshmallow

50 g cukru pudru

150 g masła orzechowego

Karmel

Składniki:

150 g cukru

50 g glukozy w syropie

200 g śmietanki 36%

90 g masła

100 g prażonych i pokrojonych na kawałki orzechów ziemnych

Przygotuj prostokątną formę. Postaw na desce. Wskazówka Ady: użyłam prostokątnego rantu. Zabezpieczyłam go folią spożywczą od spodu.

Sposób przygotowania:

Pierwsza warstwa (polewa): rozpuść połowę czekolady z połową masła orzechowego. Następnie wylej do przygotowanej formy. Rozprowadź równomiernie i odstaw do zamrażarki na 10 minut. W tym czasie przygotuj kolejną warstwę.

Druga warstwa (marshmallow): Przełóż fluff, cukier puder i masło orzechowe do czaszy miksera. Wymieszaj. Masa stwardnieje, to tylko tymczasowe. Warstwę marshmallow rozprowadź równomiernie na czekoladzie. Odstaw do lodówki.

Trzecia warstwa (karmel): przygotuj karmel. Dokładny przepis znajdziesz tutaj. Po dodaniu do karmelu śmietanki, zagotuj go do 115 stopni. Potrwa to około 5 minut. Następnie dodaj orzechy. Wymieszaj. Natychmiast wylej karmel na warstwę marshmallow. Rozprowadź go równomiernie. Odstaw do lodówki.

Warstwa czwarta (polewa): Rozpuść pozostałą część czekolady i masła orzechowego i wylej na warstwę karmelową. Zabezpiecz folią i odstaw do zamrażarki na 24 godziny.

Przygotuj wysoki pojemnik z gorącą wodą i nóż. Zamocz nóż w wodzie i wytrzyj. Takim nożem pokrój blok na mniejsze części. Przechowuj w zamrażarce.

smacznego!

Polub mnie na Instagramie. Filmiki instruktażowe znajdziesz właśnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *