Kwiatki z czekolady – Ptiszu

Kwiatki z czekolady

Pomysł podpatrzony u mistrza Jorisa Vanhee. Kwiatek z czekolady odciśnięty miedzianką foremką (do ciasteczek canele). Szybki i ławy w wykonaniu. Możesz użyć dowolnej czekolady bądź wymieszać dwie. Możesz przyozdobić kwiatka orzechami bądź owocami liofilizowanymi. Czekoladowe kwiatki wykorzystasz jako dekorację do tortu lub ciasteczek.

Zobacz jak je robię!

Ozdoby przygotowałam z białej czekolady i malinowej. Obie czekolady są zatemperowane. Zobacz jak i dlaczego warto temperować czekoladę tutaj.

Zużyłam 220g białej czekolady. Wykonałam około 25 kwiatków. Ilość ozdób jest zależna od tego jak duże będziesz robił kwiatki i jaką foremką będziesz je „odciskał”.

Sposób przygotowania:

Dzień wcześniej umieść w zamrażarce metalową bądź miedzianą foremkę, wypełnioną wodą do połowy. Foremka będzie twoim stemplem do odbijania kwiatowych znaczków. Ja używam foremki do robienia canele. Wskazówka Ady: użyj jakiejkolwiek metalowej foremki, która ma wzorek na spodzie.

Przyszykuj szablon, na papierze do pieczenia narysuj okręgi o średnicy 2 cm. Odwróć go na drugą stronę.

Zwiń rożek z papieru do pieczenia. Umieść w nim rozpuszczoną czekoladę. Wskazówka Ady: Jak zrobić rożek z papieru? Wytnij trójkąt o wymiarach 20 cm na 30 cm z papieru do pieczenia. Złap za krótszy koniec i owiń wokół dłoni. Puść koniec i zagnij górny róg tak, żeby zachodził na wewnętrzną część powstałego rożka.

Wyciśnij trochę czekolady z rożka, na przygotowany wcześniej szablon z okręgami. Posyp malinami. Postaw foremkę z zamrożoną wodą na czekoladę. Przyciśnij lekko. Odczekaj do momentu aż będziesz mógł oderwać foremkę od czekolady. Gotowe! Jesteś mistrzem!

Czekoladowych kwiatków używaj do ozdabiania: ciasteczek, tortów, makaroników czy ciast. Mieszaj czekolady. Dodawaj: orzechy, posypki czy owoce liofilizowane. Masz duże pole do pobudzenia swojej kreatywności. Baw się dobrze!

Zobacz film jak robię kwiatki z malinowej czekolady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *