Eklery à la Kinder Bueno

Orzechy laskowe, biała i mleczna czekolada to idealnie połączenie. Krem z dodatkiem domowej pasty z orzechów smakiem przypomina nadzienie batonika Kinder bueno.

Pracę podziel na dwa dni:

· dzień 1: przygotowanie kremu à la Kinder bueno

· dzień 2: upieczenie korpusów eklerowych

Eklery – korpusy

Przepis na blaszkę eklerów (około 12 sztuk)

Składniki:

80 g wody

80 g mleka

2,5 g soli

2,5 g cukru

64 g masła

90 g mąki

160 g zblendowanych zimnych jaj

Sposób przygotowania:

W rondelku umieść wodę, mleko, masło pokrojone w kostkę, sól i cukier. Podgrzewaj wolnym ogniu do momentu, aż masło się rozpuści. Następnie zwiększ moc i zagotuj. Zdejmij z płyty grzewczej.

Dorzuć przesianą mąkę. Wymieszaj rózgą do połączenia. Odstaw na płytę grzewczą. Ustaw średnią moc. Podczas podgrzewania nie przestawaj mieszać ciasta szpatułką, aż do momentu powstania cienkiej warstwy z masy na dnie garnka. Gotowe ciasto powinno błyszczeć i być sprężyste. Ten etap trwa około 1 minuty.

Przełóż gorące ciasto do czaszy miksera. Użyj końcówki „K” i ustaw robot na niskie obroty. W ten sposób schładzasz ciasto. Jego temperatura powinna spaść do 50°C.

Dodaj zblendowane jaja w trzech turach. Zanim dodasz kolejną część, poczekaj, aż poprzednia połączy się z ciastem. Podczas dodawania 3 partii jajek włącz uważność i obserwuj konsystencję ciasta. Unieś mieszadło do góry — ciasto jest gotowe, jeśli opada na dno misy swobodnym, nieprzerwanym strumieniem, jednocześnie nie łącząc się z masą w misie.

Ciasto przełóż do rękawa cukierniczego z okrągłą tylką o średnicy 10 mm.

Ekler à la Kinder Bueno składa się z 4 części, które w kształcie są takie same jak małe ptysie o średnicy 2 cm. Szprycuj je ręką ustawioną prostopadle do blaszki. Eklery szprycuj w taki sposób, aby zachować 3 centymetrowe odstępy pomiędzy.

Wskazówka Ady: żeby eklery były równe przygotuj szablon. Okrągłą foremkę zanurz w mące i odciśnij 4 okręgi obok siebie na macie perforowanej. Wtedy masz pewność, ile ciasta wyszprycować, żeby eklery były podobnej wielkości.

Piecz 5 minut w temperaturze 190°C (góra-dół). Obniż temperaturę do 160°C i piecz jeszcze 45-50 minut.

Eklery piecz tego samego dnia, którego będą spożywane. Upieczone eklery możesz zamrozić. Przed użyciem wrzuć je na 5 minut do piekarnika nagrzanego do 160°C.

Krem Kinder à la Bueno

Składniki:

250 g orzechów laskowych

310 g śmietanki 36%

30 g masy żelatynowej (5 g żelatyny namoczonej w 25 g zimnej wody)

250 g białej czekolady

150 g zimnego mleka

Sposób przygotowania:

Orzechy rozłóż na blaszce i piecz przez 15 minut w piekarniku nagrzanym do 160°C, aż lekko się zarumienią. Wyjmij je i pozostaw do wystygnięcia.

Umieść w malakserze bądź w Thermomixie. Miksuj na najwyższych obrotach. Kiedy orzechy będą miały postać pyłu, zmniejsz obroty. Cała mikstura zmieni konsystencję proszku na płynną. Mielenie trwa kilka minut.

Pastę umieść z czekoladą w wysokim pojemniku.

W rondelku podgrzej śmietankę. Zdejmij z kuchenki i dodaj napęczniałą żelatynę. Wymieszaj do rozpuszczenia. Całość wylej na czekoladę z orzechami. Odczekaj minutę i zblenduj do uzyskania jednolitej emulsji. Dolej zimne mleko i zblenduj ponownie.

Zabezpiecz folią w kontakcie i odstaw do lodówki na minimum 6 godzin.

Przed użyciem dokładnie wymieszaj.

Składanie eklerów

Na spodzie eklera zrób trzy niewielkie otwory.

Wskazówka Ady: używam do tego patyczka do sushi.

Następnie napełnij eklera kremem Kinder à la Bueno.

Jeśli jeszcze bardziej chcesz spotęgować smak orzechów, do eklera dołóż odrobinę praliny orzechowej. Tutaj znajdziesz przepis.

250 g mlecznej czekolady umieść misce, w której zmieści się ekler. Roztop ją w mikrofalówce. Pamiętaj o tym, żeby jej nie przegrzać. Nie przekraczaj 45°C Zanurz dwukrotnie eklera w czekoladzie. Następnie palcem zbierz nadmiar polewy, przejedź nim po całej długości eklera.

Odłóż na kratkę do stężenia.

Do pozostałej czekolady dodaj odrobinę białej. Wymieszaj do rozpuszczenia. Ozdób nią eklera, w taki sposób żeby przypominała Kinder Bueno.

smacznego!

Polub mnie na Instagramie. Filmiki instruktażowe znajdziesz właśnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *