Galaretka w paski

Galaretka kokos – mango – marakuja to zdrowy deser, który przypadnie do gustu tym, którzy lubią egzotyczne połączenia smakowe. Jeśli masz ochotę na deser wegański to zamień żelatynę na agar. Pamiętaj agaru powinno być 5 razy mniej niż żelatyny. Galaretka może też stanowić wkładkę owocową do tortu.

Przepis na formę o wymiarach 12 cm × 21 cm

Składniki:

Warstwa kokosowa

400 g mleka lub śmietanki kokosowego

8 g żelatyny

40 g wody

Warstwa mango/marakuja

300 g purée z mango

100 g purée z marakui

30 g cukru

13 g żelatyny

65 g wody

Sposób przygotowania:

Przygotuj formę o wymiarach 12 cm × 21 cm o minimalnej wysokości 4 cm. Jej dno, lekko zmocz wodą i wyłóż sztywną folią (możesz użyć folii rantowej bądź do czekolady). Upewnij się, że folia dobrze przylega do dna. Odstaw.

Zajmij się warstwą kokosową. Żelatynę namocz w wodzie i odstaw do lodówki na 15 minut. Mleko kokosowe umieść rondelku i zagotuj. Dodaj napęczniałą żelatynę i wymieszaj do rozpuszczenia. Wylej pierwszą warstwę galaretki (100 g) do wcześniej przygotowanej formy. Odstaw do lodówki formę z warstwą galaretki. Pozostałą mieszaninę zostaw w temperaturze pokojowej.

Przygotuj warstwę mango/marakuja. Żelatynę namocz w wodzie i odstaw do lodówki na 15 minut. Purée umieść w rondelku, dodaj cukier. Zagotuj. Dodaj napęczniałą żelatynę i wymieszaj do rozpuszczenia. Odstaw do wystudzenia w temperaturze pokojowej. Wylej warstwę owocową (100 g) na zastygniętą warstwę kokosową. Kluczowe są dwa aspekty przy wylewaniu kolejnych warstw.

  1. Warstwa spodnia, na którą wylewasz kolejną warstwę, musi stężeć. W innym wypadku obie warstwy połączą się ze sobą.
  2. Warstwy, które są dodawane do galaretki, nie powinny mieć temperatury wyższej niż 30°C. W innym wypadku rozpuszczą poprzednią warstwę.

Powtarzaj czynności wylewania warstw do momentu wyczerpania galaretek.

Odstaw do lodówki na noc. Następnie oddziel nożem boki galaretki od ścianek naczynia. Lekko podważ folię znajdującą się na dnie naczynia i wyjmij z niego galaretkę. Pokrój na kostki o wymiarach 3 cm × 3 cm.

smacznego!

Polub mnie na Instagramie. Filmiki instruktażowe znajdziesz właśnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *