Tarta z jabłkami, karmelem i kremem waniliowym

Wreszcie udało mi się zakupić wysoki rant perforowany, uwierzcie - nie było łatwo. Rant ma 3,5 cm wysokości i 17,5 cm średnicy. Uznałam, że przetestuję go na wyjątkową okazję, urodziny mojego ukochanego. Jego ulubionym ciastem jest tradycyjna szarlotka. Pomyślałam, że ucieszy się kiedy zrobię coś z jabłkami, karmelem i zapiekanym kremem migdałowym. Ta tarta jest bardzo jesienna, znajdziesz w niej jabłka, cynamon, migdały i karmel.


Wiem, że nie każdy ma wysoki rant, dlatego przepis przeliczyłam na rant o wysokości 2 cm i średnicy 20 cm.Przygotowanie tarty podzieliłam na dwa dni:

  1. dzień - przygotowanie ciasta do korpusów, krem migdałowy, chantilly, karmel

  2. dzień - upieczenie tarty, przygotowanie chrupki, złożenie deseru

Ciasto do korpusów


Jak zrobić korpus idealny, dowiesz się z mojego artykułu. Wykonaj ciasto z połowy składników podanych w przepisie. Pamiętaj, że ciasto na korpusy trzeba przygotować dzień wcześniej. Musi spędzić noc w zamrażarce - wtedy o wiele łatwiej będzie Ci się z nim pracowało. Spód piecz około 20 minut w temperaturze 170-180°C. Jest to pierwsze pieczenie. Drugie to pieczenie tarty z kremem migdałowym i jabłkami. Wskazówki znajdziesz poniżej.


Zapiekany krem migdałowy


Składniki:


50 g masła (w temperaturze pokojowej)