Tarta karmelowo - czereśniowa


Tym razem zrobiłam tartę o średnicy 19 cm. Takie tarty są odrobinę trudniejsze do złożenia niż małe tartaletki. Żeby ułatwić sobie pracę, zadbaj o to, aby nie robić korpusów podczas upału - zrób to wieczorem. Dzięki temu unikniesz frustracji spowodowanej tym, że ciasto robione podczas upału, topi się w rękach. W środku korpusu znajduje się delikatny, zapiekany krem migdałowy. Na nim leży żelka czereśniowo-gruszkowa. Całość jest zwieńczona lekkim musem karmelowym i świeżymi czereśniami.


Przygotowanie tarty podzieliłam na dwa dni:

  1. dzień - przygotowanie ciasta do korpusów, krem migdałowy, mus karmelowy

  2. dzień - upieczenie tarty, przygotowanie żelki, złożenie deseru


Do wykonania tarty użyłam zestawu do pieczenia tarty z firmy Silikomart. Zestaw zawiera ring perforowany o średnicy 19 cm oraz formę silikonową na mus.


Jak zrobić korpus idealny, dowiesz się z mojego artykułu. Wykonaj pół porcji ciasta. Pamiętaj, że ciasto na korpusy trzeba przygotować dzień wcześniej. Musi spędzić noc w zamrażarce - wtedy o wiele łatwiej będzie Ci się z nim pracowało. Spód piecz około 20 minut w temperaturze 170-180°C. Jest to pierwsze pieczenie. Drugie to pieczenie tarty z kremem migdałowym. Wskazówki znajdziesz poniżej.


Zapiekany krem migdałowy


Składniki:

50 g masła (w temperaturze pokojowej)

60 g cukru pudru

60 g mąki migdałowej