Makaroniki "truskawki w czekoladzie" z szampańską galaretką

Makaroniki "truskawki w czekoladzie" to smakołyki tylko dla dorosłych. Ich przełożenie to szampańska galaretka na pektynie. Makaroniki zanurzone są w truskawkowej czekoladzie Callebaut. Wszystkie dekoracje, poza kropeczkami z lukru królewskiego, wykonane są z czekolady. Detale w tym projekcie grają bardzo dużą rolę, to dzięki nim widzimy truskawkę, zamiast zwykłego makaronika.Ps. Zamiast szampana użyłam Prossecco z Lidla.


Jeśli chcesz upiec makaroniki, zapraszam Cię do moich dwóch bardzo szczegółowych artykułów na ich temat. Makaroniki na bezie francuskiej i makaroniki na bezie włoskiej.


Makaroniki w kształcie truskawek szprycujesz dokładnie tam samo jak makaroniki okrągłe. Szprycuj makaroniki ręką ustawioną prostopadle do blaszki. Równomiernie naciskaj na worek, kiedy kończysz wykonaj półobrót ręką, tak aby końcówka makaronika zakręciła się lekko. Odpowietrz makaroniki, uderzając blaszką o blat. Następnie wykałaczką zbierz część ciasta ze środka i przesuń je w jedną stronę, tak żeby powstał zaokrąglony dół truskawki. Piecz dokładnie tak samo jak okrągłe makaroniki.


Składniki:

150 g cukru

3 g pektyny NH (jeśli używasz zwykłej, zwiększ ilość do 5 g)

1 g kwasku cytrynowego

180 g wytrawnego wina musującego (brut/prossecco/szampan)


Sposób przygotowania:


W misce umieść: cukier, pektynę i kwasek. Dokładnie wymieszaj.