Bezglutenowy tort truskawkowy

Biszkopt "Delice" czyli biszkopt na marcepanie. Jest bezglutenowy, mało słodki, ale nadal pyszny. Sezon truskawkowy za chwilę się zacznie. Trochę go wyprzedziłam i użyłam truskawek mrożonych. Torcik przełożony jest niemieckim kremem maślanym (krem angielski + krem maślany na bezie włoskiej) i galaretką truskawkową. Mój torcik ma małą średnicę (10 cm), dlatego jest taki wysoki. Ty możesz zrobić mniej większych warstw. Rekomenduję 4 warstwy biszkoptu.


Bezglutenowy biszkopt "Delice"


Składniki:

270 g masy marcepanowej

120 g jaj

20 g żółtka

105 g masła

30 g skrobi kukurydzianej

40 g białek

10 g cukru


Sposób przygotowania:


Nagrzej piekarnik do 170°C, tryb GÓRA - DÓŁ. Przygotuj płaską blachę 30 cm x 30 cm (zazwyczaj jest na wyposażeniu każdego piekarnika), wyłóż matą silikonową. Wskazówka Ady: Zamiast maty użyłam papieru do pieczenia. Nie polecam. Bardzo trudno było mi równomiernie rozprowadzić masę. Dodatkowo papier pozaginał się i wkleił w biszkopt od spodu.


Przygotuj rondelek, napełniony do połowy wodą. Umieść masę marcepanową w metalowej misce. Miskę z marcepanem postaw na rondelku z gotującą się wodą. Podgrzewaj marcepan, mieszaj od czasu do czasu. Czas trwania około 10 minut. W ten sposób zmiękczasz marcepan. Dzięki temu łatwiej połączy się z jajami. Zdejmij rondelek z kąpieli wodnej.


Całe jaja wymieszaj z żółtkami. Dodaj jaja partiami do masy marcepanowej. Mieszaj szpatułką.</