Beza Pavlova - wszystko o królowej bez

Beza Pavlova ulubienica wszystkich. Gwiazda wśród bez. Jest to jeden z niewielu deserów, który pochłonę w dwóch podejściach. Dzisiaj prezentuję Wam jesienną wersje bezy - z kremem arachidowym na bazie z białej czekolady.


Jej przygotowanie jest łatwe jeśli znasz podstawowe zasady przyrządzania bezy i swój piekarnik.


W artykule znajdziesz nie tylko sprawdzony przepis, ale także garść wskazówek, dzięki którym robienie bezy będzie łatwiejsze. To prawda zapowiada się długi i bardzo rzeczowy artykuł. Nie masz ochoty czytać całego? Przeskocz na sam dół do przepisu. Pamiętaj jednak, że poniższe wskazówki mogą uchronić Cię przed popełnieniem błędów, podczas przygotowania bezy.


Co to beza Pavlova?


Zacznijmy od historii. Australijczycy i Nowo Zelandczycy uważają się za twórców tego deseru - odwieczny spór wciąż trwa. Dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, kto był jej kreatorem.


Pewne jest natomiast to, że beza została stworzona dla Anny Pavlovej - rosyjskiej baletnicy, która odbyła tourne po Nowej Zelandii i Australii w 1920. Deser swoją lekkością odzwierciedla delikatność występu baletnicy.


Czym różni się Beza Pavlova od zwykłej bezy (lizaków bezowych, blatów bezowych)?


Wszystkie desery przygotowane są w podobny sposób. Na bezie francuskiej o różnej zawartości cukru. Różnią się natomiast strukturą. Zwykłe bezy są suche i chrupiące. Natomiast beza Pavlova z zewnątrz jest chrupiąca, a w środku piankowa i delikatna.


Jak powstaje beza?